Bezpłatne szkolenia za granicą

Katalog kursów

Kursy językowe
Kursy metodyczne
Kursy CLIL
Nowe technologie w nauczaniu
Zarządzanie i komunikacja
Kursy języka biznesu
Język + kultura i sztuka
Język + gotowanie
Edukacja środowiskowa
Kursy językowe dla nauczycieli i kadry szkolnej
Mindfulness & wellbeing
Sztuka w nauczaniu
Kursy z elementami job shadowing
Kursy językowo-metodyczne
nauka samodzielna
Kursy STEM i STEAM
Pedagogika specjalna i włączająca
Nowe metody dydaktyczne
Język + sport
strona kursu

Walencja – Digital Media Literacy: Essential Skills for the Digital Age [EPW-NT2]

Lokalizacja

Walencja to stolica Wspólnoty Walenckiej, mająca w niej centralną pozycję obok dwóch innych najwększych miast regionu - na północy Castellón i na południu Alicante. Walencja posiada własną, silną tradycję i odrębność kulturową. Miasto jest dwujęzyczne - posiada dwa oficjalne języki: hiszpański i walencki. Gastronomia miasta jest doceniana na całym świecie, z najsłynniejszym daniem - paellą. Choć danie jest przygotowywane w wielu rejonach Hiszpanii, wywodzi się właśnie stąd. Słynne "Fallas" to jeden z najważniejszych festiwali Hiszpanii, przyciągające tysiące zagranicznych turystów każdego roku. Zachwyca również architektura tego miasta - znajdziesz tu przykłady innowacyjnych designów, takie jak Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasto Sztuki i Nauki).

Nasza szkoła znajduje się w centrum Walencji, będąc doskonałą bazą wypadową do zwiedzania miasta. Oferujemy wygodne warunki do nauki, z dostępem do wszystkich udogodnień technologicznych, które pomagają nam w prowadzeniu specjalistycznych zajęć dla nauczycieli.

Program szkolenia

COURSE DESCRIPTION:
The amount of technology that fills our days was completely unpredictable just 15 years ago. As a consequence, some skills that historically were considered fundamental to learn in school have taken a back seat, while new and dynamic critical faculties are needed to navigate this new digital landscape.

Digital media literacy refers to the ability “to Access, Analyze, Evaluate, Create and Act using all forms of communication.” During this course, we are going to:
- take a look at the history of media literacy but also at how the business around traditional and digital media works, and reflect on your role as media creator
- analyse and implement strategies to better recognize reliability of online sources
- explore issues connected to online privacy and advertisement, and reflect on how educational communities should deal with them
- devise solutions and design practical activities to effectively teach digital media literacy to our pupils, so that they become more aware information searchers and media consumers
- understand the role of algorithms in your everyday life, and become a responsible content creator
- develop the skills to be able to pass this content on to your students, creating activities that help them be literate when it comes to digital media

REQUIREMENTS:
- Suggested computer proficiency: Basic.
- Laptop/tablet and smartphone required for the course.

SAMPLE PROGRAMME:
1) Monday - An Introduction to Digital literacy
2) Tuesday – Media literacy
3) Wednesday – Online contents and sources
4) Thursday - Privacy and Advertisement
5) Friday – Laboratory
*** SATURDAY AND SUNDAY - Excursion and other external cultural activities / Free Days

INNE INFORMACJE:
- Kurs skierowany jest głównie do uczestników programu Erasmus+.
- W cenie kursu zawarte zazwyczaj dwie aktywności kulturalne, w tym wycieczka całodniowa w trakcie weekendu (zazwyczaj sobota).
- Certyfikat: Aby otrzymać certyfikat po kursie, wymagane jest minimum 80% obecności na zajęciach.
- Harmonogram i rozkład zajęć: To szkoła ustala plan zajęć. Zajęcia odbywają standardowo od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 lub 14:00-19:00.
- Program kursu: Powyżej przedstawiony przykładowy program zajęć jest orientacyjny i może różnić się w zależności od trenera, który będzie go przeprowadzał, jak również od sugestii i próśb uczestników co do treści, które chcieliby uwzględnić w trakcie kursu. Dokładny plan zajęć wraz z harmonogramem przesyłany jest do uczestników na około tydzień-dwa przed kursem. Mail wysyłany jest przez nauczyciela prowadzącego zajęcia.

UWAGA! Dla rezerwacji na mniej niż 8 tygodni od daty rozpoczęcia kursu, szkoła zagraniczna dolicza dodatkową opłatę za późną rezerwację w kwocie 60 EUR i dolicza ją do ceny kursu!

W przypadku chęci zapoznania się z bardziej szczegółowym programem kursu, prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielami Glossa.

Długość i termin szkolenia

Szkolenie trwa 1 tydzień i obejmuje 25×45 min lub tydzieńzajęć tygodniowo. Daty rozpoczęcia: 2025-06-02, 2025-07-07, 2025-09-01

Wymagania

W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które znają język angielski na poziomie B1 lub wyższym.

Dostępne opcje

Poniżej przedstawiamy orientacyjne koszty pakietów kurs+zakwaterowanie, przeliczone na walutę rozliczeń grantu tj. EUR. Propozycje te uwzględniają dozwolone przesunięcia środków między poszczególnymi kategoriami wydatków, tak aby całość kosztów była pokryta z grantu. W kolumnie kieszonkowe podana jest szacunkowa kwota, jaka pozostanie na dodatkowe wyżywienie, dojazdy komunikacją miejską itp. w zależności od wybranej opcji zakwaterowania. Kwota ta zależy także od sposobu rozliczania wyjazdu w Państwa szkole. Wydatki z kieszonkowego nie wymagają dokumentowania rachunkami.

1 tyg.kieszonkowe

Istnieje możliwość zamówienia samego kursu (25×45 min./tydz.) w cenie 540 EUR, w takim przypadku na utrzymanie i kieszonkowe pozostanie do dyspozycji kwota 805 EUR.

Cennik

Poniżej podane są ceny kursu i opcji zakwaterowania w oryginalnej walucie kursu, które obowiązują w rozliczeniach z SJO GLOSSA.

1 tyg.
kurs (25×45 min./tydz.)540 EUR

Uwaga:
1. Grant Erasmus+ obejmuje także kwotę 350 EUR na każdego uczestnika projektu. Wg informacji uzyskanych z Agencji Narodowej istnieje możliwość przesunięcia tych pieniędzy na dopłatę do kosztów kursu – w przypadku wyboru droższego kursu.
2. Szczegółowe informacje na temat kwot przyznawanych grantów można znaleźć tutaj.


DRUKUJ